Choď na obsah Choď na menu
 


Diktáty

5. 2. 2012

Mýlilo ma však, že neviem, kto je ten vysoký človek v koženom kabáte.Na pytliaka nevyzeral,veď nemal pri sebe ani pušku.Iba keď rozkázal psom hlásiť sa, videl som, že je to nejaký cvičiteľ. Psov až tak mykalo od nedočkavosti, ale nesmeli sa ani pohnúť bez príkazu. Po rozkaze sa bystro rozbehli do lesa. O chvíľu si pyšne posadali do radu s cvičnými kolíkmi v pyskoch.

Starká nasypala sliepkam zrno. Záhradník nemilosrdne ničí pýr. Náš syn si chytro zvykol na nových spolužiakov. Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Katka iba pyšne pohodila hlavou a odišla. Z vysokého komína sa kúdolí dym.

Sedmospáč chvíľu rozmýšľal, čo povie. V noci sa ozýval dupot konských kopýt. Peťkova úloha sa len tak hmýrila chybami. Každý vinník sa vyhovára, že je nevinný ako ovečka. Komáre sú veľmi nepríjemný hmyz. Petra zapišťala ako myška.

Nad Banskou Bystricou sa týči vrch Urpín. Autobus nás vezie malebným údolím Váhu z Považskej Bystrice cez Bytču do Žiliny. Vodovodné batérie sa vyrábajú na Myjave. Korytnica je známa vynikajúcou minerálnou vodou.

Slnko sa hralo s mrakmi na skrývačku.Ťažko chytí hájnik prefíkaného pytliaka.Všetci výskajú od radosti.V diaľke sa už črtajú obrysy hôr.Na navijak udice namotal silonové vlákno.Zita pekne zarecitovala úryvok z básne.